Belediye Başkanı Görevden Uzaklaştırılan CHP: Bu Kararda, Hukuk, Adalet Yok

yorum yok
80 okuma
4 Ocak, 2018

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılmasının ardından CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, kameralar karşısına geçti: Bu kararda hukuk, adalet yok.
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılmasının ardından CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, kameralar karşısına geçti. Tezcan, “Beşiktaş Belediye Başkanımız Murat Hazinedar haksız bir şekilde görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı’nın bu kararında hukuk, adalet yoktur. Haksız bir karardır. Hükümet kumpas içindedir.” dedi.

“BU KARARDA HUKUK, ADALET YOK”

Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kararda hukuk, adalet yok. Belediye başkanlarımızın verilemeyecek hesabı yoktur. Bu bir hükümet kumpasıdır. Milli irade gaspıdır. Bu haksız adaletsiz saldırıları cesaretle göğüsleyeceğiz. Varsa bir hesap gider yargıda sorarsınız. Yarın Genel Başkanımız İstanbul’a gidiyor. Beşiktaş’ta olacak.”
CHP DUYURU YAYINLADI, BELEDİYE BİNASI ÖNÜNE ÇAĞIRDI

CHP il başkanlığı ise bir duyuru yayınlayarak “Tüm Beşiktaşlıları ve örgütümüzü saat 19.30’da Beşiktaş Belediyesi binası önünde iradelerine sahip çıkmaya davet ediyoruz. CHP İstanbul İl Başkanlığı” dedi.

HAZİNEDAR GÖREVDEN ALINDI

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’ın, mal varlığına yönelik yürütülen soruşturma, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak suçundan yürütülen soruşturma ile görevi kötüye kullanma niteliğindeki eylemlerinden dolayı hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.


admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Usta gazeteci Ali Eyüpoğlu, kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş'a ...

Süper Ligde Pazar günü oynanacak Trabzonspor - Fenerbahçe maçını, Ali ...

Alman Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Michael Frenzel, Alman turistlerin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?