Başbakan Yıldırım’dan Gül’e KHK Tepkisi: Görüşlerini Gelsin Bizimle Paylaşsın

yorum yok
72 okuma
5 Ocak, 2018

Başbakan Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün KHK eleştirisine yanıt verdi: Gül dava arkadaşımız. Görüşlerini kamuoyuyla değil, partimizle paylaşsın.
Sivillere yargı dokunulmazlığı getiren KHK’ya itiraz eden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarının yankıları sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizim dava arkadaşlarımız neden Bay Kemal’in kayığında? Husumet kervanına katılanlara yazıklar olsun.” diyerek eleştirdiği Gül’e bir tepki de Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi.

“GÜL DAVA ARKADAŞIMIZ, GÖRÜŞLERİNİ PARTİMİZLE PAYLAŞSIN”

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’daki Tacettin Dergahı Camisi’nde kıldığı cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan’a Abdullah Gül’ün KHK eleştirileri soruldu. Yıldırım, “Kim ne kara verecek, hangi yolda gidecek o kararı verecek olanlara aittir. Biz ülkeyi yönetiyoruz. 2019’da seçim olacak herkes meydana çıkacak. “Ben varım” diyen milletten boyunun ölçüsünü alacak. Abdullah bey yola beraber çıkığımız arkadaşımızdır. Arzumuz Abdullah bey bu kutlu yürüyüşte görüşlerini partimizle paylaşsın. Kamuoyunda bir taraf gibi ayrı bir şekilde değerlendirmeler yapmasını tasvip etmeyiz. Arzumuz bu davanın ferdi olarak görüş ve fikirlerini partimizle paylaşmasıdır.” dedi.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Usta gazeteci Ali Eyüpoğlu, kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş'a ...

Süper Ligde Pazar günü oynanacak Trabzonspor - Fenerbahçe maçını, Ali ...

Alman Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Michael Frenzel, Alman turistlerin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?