Bakan Soylu’nun “Ayaklarını Kırın” Sözlerine Beştepe’den Açıklama: Kararlılık İfadesidir

yorum yok
93 okuma
4 Ocak, 2018

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Külliye’de düzenlediği basın toplantısında, önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘ayaklarını kırın’ sözleriyle ilgili sorusuna şu yanıtı verdi: “Bu ifadeler terörle ve uyuşturucu ile mücadelede bir kararlılık ifadesidir. En kararlı şekilde mücadeleyi devam ettiren ifadesidir.

“TERÖRLE VE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE BİR KARARLILIK İFADESİDİR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Gerekirse ayaklarını kırın” sözleriyle ilgili konuşan Kalın, “Bu ifadeler terörle ve uyuşturucu ile mücadelede bir kararlılık ifadesidir. En kararlı şekilde mücadeleyi devam ettirin ifadesidir. Bunu emniyet görevlilerine söylüyor. Bunu başka yerlere çekmek ancak kötü niyetle izah edilebilir. Bu mücadelede kararlılık vurgusu son derece önemlidir.” dedi.

SOYLU, “AYAĞINI KIRMAK POLİSİN GÖREVİDİR” DEMİŞTİ

Okullarda alınan güvenlik tedbirlerinin devam edeceğine vurgu yapan İçişleri Bakanı Soylu, “81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız.” diye konuştu.


admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Usta gazeteci Ali Eyüpoğlu, kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş'a ...

Süper Ligde Pazar günü oynanacak Trabzonspor - Fenerbahçe maçını, Ali ...

Alman Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Michael Frenzel, Alman turistlerin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?